Historia Aikido w Zielonej Górze

Pierwsza sekcja powstała w 1979r. Przy ognisku TKKF „Rekreacja”. Następne lata działalności Aikido doprowadziły do powstawania kolejnych sekcji a 11 maja 1991r. Polskiej Fundacji Aikido — Aikikai (P.F.A.A.). Skupiając szereg ośrodków odgrywa ważną rolę w propagowaniu i reprezentowaniu Aikido w Polsce i za granicą. Zostały bowiem nawiązane kontakty z innymi klubami i organizacjami zagranicznymi o podobnym profilu działania.

Szkoła Aikido Zielona Góra

Szkoła Aikido Zielona Góra działająca przy P.F.A.A. Liczy obecnie ok. 70 członków. Swoją działalność prowadzi w trzech sekcjach: dziecięcej, młodzieżowej i dla dorosłych, w grupach dla początkujących i zaawansowanych. Zajęcia prowadzi dyrektor techniczny P.F.A.A. Piotr Kirmiel 5 Dan, uczeń nauczycieli o światowej renomie — sensei Toshikazu Ichimura (6 Dan), sensei Nabuyoshi Tamura (8 Dan), sensei Christian Tissier (8 Dan) i sensei Nebi Vural (Załozyciel i Dyrektor Techniczny Eurasia Aikido Organization).